Pozvánka na otevření cyklostezky R02

Milý přátelé a příznivci cyklistiky

Na úvod jedna otázka: Co mají společné čísla 5, 6, 3, 7, 1 a zase 5?
Nevíte?
Drobná nápověda: Měří to 7,8 kilometrů.
Stále nevíte?

Správná odpověď: Je to cyklojízda, která se koná v pátek 27.dubna 2012, při které využijeme trasy Stříbrného pomezí a projedeme kolem patníků s uvedenými čísly. Cyklojízda proběhne jako součást zahájení městské cykloturistické sezony a slavnostního otevření cyklostezky R02.

Sraz účastníků cyklojízdy bude v 15:30 v horní části Masarykova náměstí v Jihlavě. Trasa je naplánovaná z Masarykova náměstí, ulicí Vrchlického a S. K. Neumanna. Dále ulicí Na Dolech k řece Jihlavě a po cyklostezce na ulici Romana Havelky, přes Keťásek, zpět na Masarykovo náměstí. Na kritických křižovatkách bude bezpečnost účastníků zajišťovat Městská policie. Prosíme všechny, kteří chtějí podpořit rozvoj cyklodopravy ve městě, přijeďte na cyklojízdu a vezměte sebou třeba bráchu, tetu, mamku, děti, švagra, nebo souseda.

Zajímá Vás, jak rychle jede vaše kolo? Kdo má přednost na neoznačené křižovatce? Jak se řídí Segway? Jak daleko dojede elektroauto? Co jsou „opilecké brýle“? Odpovědi na tyto otázky a mnohem více se dozvíte od 12:00 do 15:30 na Masarykově náměstí. Jako součást této akce zde budou postaveny propagační a informační stánky našich partnerů.

Všichni jste srdečně zváni.